I GMINNY OMNIBUS POLONISTYCZNY

28.05.2018 r. w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole miał miejsce szczególny konkurs, którego celem było zwrócenie uwagi na język polski, który przetrwał przez 123 lata niewoli. O sile narodu, jego tożsamości, korzeniach świadczy język, który wciąż żyje i wyróżnia nas Polaków wśród narodów świata.  Uczniowie  klas 7. z trzech szkół stanęli drużynowo do wyrównanej walki, konkurencje były bardzo różnorodne, potyczki językowe nie tylko bawiły, ale też sprawdzały wiedzę najlepszych młodych polonistów.
I tak zaszczytny tytuł Gminnego Omnibusa Polonistycznego otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. B. Prusa z Płouszowic, II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki z Jastkowa, III miejsce zajął team ze Szkoły Podstawowej im. J.I. Kraszewskiego w Snopkowie.  Każdy uczestnik konkursu otrzymał trzymający w napięciu kryminał A. Christie – życzymy miłej lektury.
Nauczycielom: M. Jastrzębskiej-Szkutnik,  E. Klimowicz, M. Klimowiczowi dziękujemy za włożony wysiłek i przygotowanie uczestników.  Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy, poczucia humoru i codziennej ciekawości w poznawaniu świata.  Do zobaczenia za rok!

Marzena Pawłowska

Podobny obraz

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.