Noc Bibliotek „RzeczpospoCzyta”

W IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta” 09.06.2018r. wzięła udział rekordowa liczba 1874 bibliotek z całej Polski, w tym biblioteka Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jastkowie. Nauczyciele biblioteki szkolnej Katarzyna Majewska i Anna Kotyra wraz z nauczycielami języka polskiego Ewą Klimowicz i Marzeną Pawłowską, przy współpracy samorządu uczniowskiego przygotowały i przeprowadziły urozmaicone zajęcia.
Klasy IV SP zaproszono na projekcję przygodowego filmu „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, uczniowie klas VII rywalizowali podczas kahoota „Erudyci Roku” przygotowanego przez koleżanki z gimnazjum. Dla młodszych dzieci czytano polską legendę „O Smoku Wawelskim”, której towarzyszyły pokazy „ziania ogniem” i inne zabawy ze sztukmistrzem.
Podczas warsztatów  „Na wiosennej łące – czytamy i składamy” można było przećwiczyć techniki origami, a w bibliotece pobawić się z kodami QR w grze „Od ilustratora do autora” oraz odnaleźć klucz do biblioteki w grze escape room „Zatrzaśnięci w bibliotece”.

Katarzyna Majewska

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.